Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Hölgyválasz

HÖLGYVÁLASZ. Gyurcsó Nikolett (Kalafa): „Még előttünk a tavasz, amikor nagy fordulatot vehet a szereplésünk”

Hölgyválasz tánc után – hangzik a sláger, és bizony így van ez esetünkben is: a futballpályán bemutatott „tánc” után reagálnak a Foci a köbön által megkeresett lányok és asszonyok. A női futballistákat bemutató, alkalmanként jelentkező rovatunkban ezúttal a tatabányai Kalafa SE üdvöskéje, Gyurcsó Nikolett válaszolt honlapunk kérdéseire és felvetéseire.

Meglehet, egyszer csak berobban, mint a bátyja. Gyurcsó Ádám létezéséről aligha tudtak két évvel ezelőtt – nem megbántva senkit: talán még a Videotonnál sem… –, mígnem kölcsönben Kecskemétre nem került, ahol megmutatta azt, igenis van benne fantázia. A székesfehérváriak egyik legreményteljesebb ifjú labdarúgójának húga, Gyurcsó Nikolett is futballozik, méghozzá bátyjához hasonlóan alighanem kétszer állt sorba, amikor a tehetséget osztogatták. Az 1994. január 11-én született Nikola – merthogy mint az lentebb is kiderül, így nevezik cikkünk főszereplőjét – a Budapesti Labdarúgó Szövetség által kiírt női bajnokság jelenleg futó szezonjában tizenöt pontot gyűjtve tizenegyedik helyezett tatabányai székhelyű Kalafa SE játékosa, aki az ősszel tizenegy bajnokin hét találatig jutott. A szépreményű ifjú önmagáról ekképp vallott. „Kicsiként még igen aktív voltam. Két bátyám van, nem vitás, hogy miért is szerettem meg a futballt igazán. Sokat jártam velük focizni, és talán a véremben van a küzdés, a harc a pályán és a kitartás, hiszen a fejemben dől el minden. (mosolyog) Tizenegy évesen elkezdtem a sulimban focizni, a Ságvári Endre Általános Iskolában. Igen, akkor még kislány voltam, de a focit mindig komolyan gondoltam. Egészen az általános sulis időszakomig csak fociztam, persze előtte táncoltam hat évig, de végül a futballt választottam. Majd 2009 októberében elmentem a Kalafa SE csapatához, ami mára már úgymond a második családommá vált. Idén lesz három éve, hogy ott játszom és imádom a csapatomat, hisz egy olyan gárdát ismertem meg, amelynek tagjai ugyanúgy kitartóak és imádják, amit csinálnak. Számíthatunk egymásra, együtt csinálunk végig mindent és segítünk egymásnak bármiben.”

----------------------------------------------------------
GYURCSÓ NIKOLETT „LŐLAPJA”
Becenevem: „Nikola. Kicsiként kaptam a becenevemet, mert sok volt a Niki körülöttem, és így mindig tudtam, ha hozzám beszéltek.” (mosolyog)
Kedvenc magyar csapatom: „Talán a Videoton, mert testvérem, Ádám ott játszik az NB I-ben. Figyelemmel kísérem a játékukat és a körülöttük zajló eseményeket.”
Kedvenc külföldi csapatom: „A Chelsea, hiszen kicsi korom óta nézem őket, tetszik a játékuk és összességében minden!”
Kedvenc magyar labdarúgóm: Talán Dzsudzsák Balázs, hiszen valóra váltotta az álmait és elérte a céljait.”
Kedvenc külföldi labdarúgóm: „Sok van, és nem emelnék ki személyeket, mert egyaránt figyelemmel kisérem őket a neten.”
Hobbim a futballon kívül: „Igazából nincsen, hisz minden energiámat a fociba fektetem. Heti három edzés, hétvégén meccsek, suliba járok, így alig van időm kikapcsolódni, bár nekem az az igazán jó érzés, hogy a csapatommal lehetek, együtt játszhatunk.” (mosolyog)
Öt rám jellemző tulajdonság: „Több is van: kitartó vagyok és türelmes, megbízható és figyelmes, szeretem a kihívásokat, segítőkész vagyok, vidám, kedves és jó társaság.” (mosolyog)
Ebben vagyok leginkább erős: „Talán, hogy gyorsan futok, és minden labdát elérek, és ha gólhelyzetem van, az esetek nyolcvan százalékában gólt rúgok.”
Ebben kellene még fejlődnöm: „Sok mindenben, hiszen előttem van még az élet, és céljaim vannak a focival kapcsolatban, hiszen számomra első a foci!”
Legjobb meccsem az ősszel: „Az összes, még ha ki is kaptunk, hiszen veszíteni is tudni kell, és én életkedvvel, sok energiával megyek fel a pályára, próbálok fejben mindig ott lenni.”
Csapatommal erre lehetek képes a tavasszal: „Ugyan most nem a legjobb helyen zártuk az őszi fordulókat, de még előttünk a tavasz, amikor nagy fordulatot vehet a szereplésünk, hiszen ez a célunk.”
Legnagyobb élményem, ami a futballhoz köt: „Az, hogy olyan csapatom van, amilyenre vágytam, és maga az, hogy egy NB II-es csapatról van szó, mind nagypályán, mind futsalban.”
A legszebb gól, amit valaha láttam: „Sok szép gólt láttam már az életemben, így nem tudnék kiemelni egyet sem.”
Azért akarok futballista lenni, mert…: „Imádom, amit csinálok, és mint fentebb megfogalmaztam, imádok harcolni, küzdeni a pályán, és nincs jobb érzés a győzelemnél, netán egy gólpassznál vagy egy gólnál!” (mosolyog)

Tags:

Szilveszteri Női Torna Szár II Hely

2011.December 30.

Ismét szilveszteri tornára kaptunk meghívást Szárra.

Nyolc csapat két csoportban küzdött a legjobb eredményért.

"A":Környe,Komárom,Újpest,Csetény

"B":Tác,Kalafa,Ercsi,Bicske

Eredményeink:Kalafa-Tác                   2-0

Kalafa-Ercsi                 1-1

Kalafa-Bicske              4-1

Csoportunkat megnyerve a másik csoport második helyezettje,a Komárom ellen kellett kivívni a döntőbe jutást.Döntetlen után három-három büntető következett,ahol kapusunk szenzációsan teljesítve mindhárom lövést védte.Így a döntőben a Környe csapatával játszottunk az első helyért.

Egy szép góllal a vezetést is megszereztük,azonban egy megpattanó labda hálónkba került,így 1-1 lett az eredmény.Ismét büntetők.Sajnos itt az ellenfél mindhármat belőtte,mi kettőt kihagytunk.

A végső sorrend így I. Környe,II.Kalafa,III.Komárom(Bicskét legyőzve),IV.Bicske.

Játékoskeret:Ő.Csenge,T.Brigitta,Sz.Magdolna,Sz.Kriszta,K.Fanni,Sz.Zita,Gy.Nikola,B.Szandra, F.Anett,B.Brigitta,P.Fanni,K.Nikolett,B.Henrietta

Női Torna Alcsútdoboz III.Hely

2011. December 17.

Meghívást kaptunk Alcsútra,egy nyolc csapatos tornára.

A meghívott csapatok két négyes csoportban játszottak egymással.

"A"                                                       "B"

Kalafa-Híd Unió                2-0

Érdekes bírói közreműködés folytán(elfelejtette a spori az órát sérülés után újra elindítani)az UTE elleni meccs 15 perc helyett 23 perc volt.Az UTE egyenlítő gólja a 21. percben született.Csodás!!!

Így második helyet szereztük a csoportban,egy góllal elmaradva.

A másik csoport II.helyezettjével játszottunk a harmadik helyért.

Megnyerve a bronzmeccset,III.helyet szereztünk.

A döntőt az UTE nyerte,és így a tornát is,a Százhalombattát verve.

Ami nagy öröm számunkra,a torna legjobb kapusa Onódi Renáta lett,aki erre a napra visszatért csapatunk kapujába.Köszönet neki,és gratula!

Játékoskeret:O.Renáta,T.Brigitta,Sz.Zita,B.Szandra,Gy.Nikola,B.Heni,K.Fanni,B.Brigitta,F.Anett, P.Fanni

XV. Forduló

2011. December 03.

Utolsó fordulóhoz érkezett a bajnokság,már egészen téli időjárással.

Az ellenfél számunkra ismeretlen volt,de a név azért jó csapatot sejtetett.

Enyhe hazai fölényben teltek az első percek,ami hamarosan meghozta vezető gólunkat is.Újabb negyedóra elteltével sikerült növelni előnyünket.

Fordulás után hullámzóbb lett a játék,motiváltabbnak tűnt a vendégcsapat.Lehet,zsebben érezték a lányok a meccset.

Aztán a meccs vége felé tíz perc alatt két gólt is szerzett az Újpest,ezzel beállítva a végeredményt.

Nyerhető meccset engedtünk ki a kezünkből.

Kalafa SE Tatabánya-Újpesti TE                              2-2

Góljaink:H. Noémi,J. Krisztina

Keret:Ő.Csenge,B.Brigitta,Sz.Zita,P.Fanni,Sz.Magdolna,Sz.Kriszta,J.Krisztina,Gy.Nikola,F.Anett,  T.Brigitta,B.Szandra,H.Noémi

XIV. Forduló

2011. November 27.

Budapestre látogattunk a Pénzügyőr csapatának otthonába.

Nyerni szerettünk volna,ennek fényében jól is kezdtük a mérkőzést,több helyzetet is kidolgoztunk,de rendre kimaradtak.

Aztán jött a válasz,23. percben egy védelmi hiba után ott volt az előny.Kicsit megfogott bennünket a kapott gól.

Aztán a második félidő elején növelte előnyét a hazai csapat,szintén egy elkerülhető góllal.

Még voltak lehetőségeink,de sajnos egyikkel sem tudtunk élni,így két nap alatt két vereség a mérleg.

Pénzügyőr SE- Kalafa SE Tatabánya                                    2-0

Keret:Ő. Csenge,B.Brigitta,Sz.Zita,P.Fanni,Sz.Magdolna,Sz.Kriszta,J.Krisztina,Gy.Nokola,F.Anett, T.Brigitta

IV. Forduló

2011. November 26.

Kérésünkre futsal forduló miatt került halasztásra ez a mérkőzés.

Tudtuk,hogy az egyik legjobb csapat lesz az ellenfél,akik első számú esélyesei a bajnoki címnek.

Kezdéstől látszott,hogy nagyon szervezett játékot játszik a vendég csapat.

Próbáltunk stabilan védekezni,és innen kontratámadásokat vezetni.Húsz perc elteltével vezetett az ellenfél,de nem adtuk fel.Igaz többnyire a mi térfelünkön folyt a játék,de voltak helyzeteink.

De sajnos gólt nem tudtunk lőni.aztán a második félidő közepén két gólt is kaptunk,majd nem sokkal a lefújás előtt kialakult a végeredmény.

Az ellenfél meggyőző játékkal,megérdemelten nyert.

Kalafa SE Tatabánya-Astra HFC                                                 0-4

Keret:Ő. Csenge,B. Brigitta,Sz. Zita,F. Anett,B. Szandra,Sz. Kriszta,J. Krisztina,Gy. Nikola,Sz. Magdolna,P. Fanni

XIII. Forduló

2011.November 20.

Hazai pályán fogadtuk az angyalföldi együttest,akikel mindig kemény meccset játszottunk.

Mai napon sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt ebben az ellenféllel,szokásos kemény,hajtós, sok magas,felívelt labdákkal játszó ellenfelünk mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve gyűjtötte be a három pontot.

Kalafa SE Tatabánya-ASI                                      0-2

Keret:Ő. Csenge,B. Brigitta,Sz. Zita,P. Fanni,Sz. Magdolna,B. Szandra,J. Krisztina,Sz. Kriszta,Gy. Nikola,S. Anita,F. Anett

Magyar Női Futsal Kupa II. Forduló

2011.November 19.

Ezen a napon komoly mérkőzés várt csapatunkra.

A sorsoláskor a tavalyi kupagyőztes és bajnok Vesta csapatát kaptuk ellenfélnek.

Megérkezett nagynevű ellenfelünk,kissé tartalékosan,de így is több válogatott játékossal a keretben.

Sajnos az rögtön a meccs elején látszott,hogy túlzottan is tiszteljük a vendégeket.Ez az eredmény alakulásán jól látszott.Szétszórtan védekeztünk,hat perc után már 4-1-re vezettek.

Aztán a félidő végén három perc,három vendég gólt hozott,amire eggyel válaszoltunk.

Második félidő jobban indult,mi lőttük az első gólt,aztán jobb játékkal végül 2-2 re hoztuk.

Így a vége nem csúfos,de magabiztos Vesta győzelmet és továbbjutást hozott.

Kalafa SE Tatabánya-Vesta SE                                    4-9

Gólszerzőink:Sz. Kriszta,S. Anita,K. Fanni,Sz. Magdi

Játékoskeret:Ő. Csenge,T. Brigitta,Sz. Magdolna,J. Krisztina,Sz. Kriszta,K. Fanni,S. Anita,B. Szandra,Gy. Nikola,Sz. Zita,B. Henrietta

IV.Futsal Forduló

2011. November 13.

Előző esti budapesti mérkőzés után rögtön Szombathely irányába indultunk,mivel a futsal előtti éjszakát Gór községben töltöttük.

Első meccsen a házigazda szombathelyi csapat ellen játszottunk.Sajnos az elején látszott,hogy elég fáradt a csapat,és a rendkívül motivált hazaiak ellenszerét nem találtuk,Így sima három kapott góllal zárult a találkozó.

Második mérkőzést a jól ismert fehérvári lányok ellen vívtuk,sokszor szó szerint.Óriási csatában az utolsó percben szerzett szerencsétlen góllal kaptunk ki.

Harmadik találkozó a győri csapat ellen következett,ahol a továbbjutás esélyét kellett volna kivívnunk egy győzelemmel.

Vezetést is szereztünk,majd egyenlítés után másodszor is,de a félidő 2-2-re végződött.

Aztán a második félidőben nem tudtunk újabb gólt lőni,míg ellenfelünk négy perc alatt három gólt lőtt,ezzel nyerte a meccset.

Eredmények:Szombathely-Kalafa                                    3-0

Kalafa-Vesta II.                                             0-1

Győri Fészek-Kalafa                                    5-2

Gólok:S. Anita(2)

Keret:Ő. Csenge,Sz. Magdolna,S. Anita,J. Krisztina,Sz. Kriszta,T. Brigitta,Sz. Zita,B. Szandra,Gy. Nikola

XII.Forduló

2011. November 12.

Esti,lámpafényes mérkőzés következett Budapesten.

Nagy kedvvel játszott csapatunk ezen a vicces jelenetekkel tarkított  mérkőzésen,ahol a játékvezetőt is meglehetősen zavartza a rossz látási viszonyok mellett,a kiszóratlan pálya.

Szerencsére mindkét csapat játékára a sportszerűség volt jellemző.

Korán vezetést szereztünk,és még az első félidőben további három góllal növeltük előnyünket.

Az ellenfél rendkívül lelkesen játszott,de így is ritkán került veszélybe a kapunk.Mi azonban a második félidőben szerzett újabb két góllal magabiztos győzelmet könyvelhettünk el.

Kormányőr SE-Kalafa SE Tatabánya                           0-6

Gólok:Gy. Nikola(3),S. Anita(3)

Keret:Ő. Csenge,B. Brigitta,Sz. Zita,B. Szandra,T. Brigitta,Sz. Kriszta,J. Krisztina,Sz. Magdolna,Gy. Nikola,S. Anita,F. Anett,P. Fanni

Kérjük, támogassa a Tatabányai Kalafa SE női labdarúgó csapatát. Amennyiben lehetőségei engedik, bármilyen jellegű támogatást szívesen veszünk! Segítse egyesületünk működését!

Székhelyünk:
2800 Tatabánya Kós K. u. 21. I/3

Nyilvántartási számunk: 1600
Adószámunk: 18491232-2-11
Számlaszámunk:
10102914-43573500-01000002

Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre    *****    Egy asztrológiai elemzés,sok segítséget ad,életünk megtervezéséhez,rendeld meg és küldök egy 3 éves éves elõrejelzést is    *****    Szeretne leadni felesleges kilókat? Szeretné méregteleníteni és tisztítani szervezetét?Csatlakozzon a programhoz még ma!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, kezd az évet azzal, hogy belenézel, én segítek értelmezni amit látsz. A saját akaratod dönt!